Taneční studio Morava

taneční břeclav

taneční mikulov

domůnadpis
přihlásit

Taneční studio Morava vzniklo v roce 1991 po mém přestěhování z Brna do Mikulova.Ve stejném roce pak došlo ke vzniku Tanečního klubu Morava. Prvními trenéry byli Václav a Eva Kosmákovi, prvními tanečníky ve studiu pak žáci našich tanečních kurzů. Na tehdejší dobu jsme působili v poměrně širokém okolí, jezdili jsme do Velkých Pavlovic, do Březí, do Dolních Dunajovic, Velkých Bílovic a zabývali jsme se více méně tehdy společenským tancem v jeho nesoutěžní podobě. Postupně jsme vytvářeli podmínky pro rozvoj soutěžního tancování, ke slovu se dostávali tanečníci vrcholoví, jako byli Tomáš Kosmák s Ivou Macháčkovou (třída M), poté Ladislav Unčovský s Petrou Havlíčkovou (třída B) a v té době vynikající tancování předváděli Iva Macháčková s Petrem Porubským (třída A). V životě každého klubu dochází ke generační výměně, zmínění výborní tanečníci odešli a přišla nová generace. Do klubu přichází Zbyněk Poulíček a Jitka Charvátová, vynikající tanečníci, dnes trenéři. S nimi tehdy malí a mladí Jana Osičková a Tomáš Skoupil, výborný pár, který jsme tak říkajíc vypiplali, dnes soutěžící za jiné kluby. Ale přišli i jiní a nadějní, dnes patřící k ozobám každé soutěže v republice. Jména Martin Florián a Pavlínka Kosíková, Jenda Bíza a Lucie Bednaříková, Denis Präsens a Monika Pochylá – to jsou dnes reprezentanti v Tanečním klubu Morava a doufám, že ne poslední.

Vedení v oblasti Latinsko-amerických tanců zcela ovládla Jitka Charvátová, která roste jak tanečně,tak znale v této oblasti, STT si stále ponechávám já. Jezdíme na soustředění každou zimu a léto, naše páry už přišly na to, že bez individuálních hodin to nejde. Máme také své stabilní partnery ve firmách GUMOTEX,a.s., KLINMAM, TORONA spol.s.r.o.


Naše Taneční studio Morava je pořadatelem již tradiční soutěže „JARO Mikulov“ s mezinárodní účastí, kde soutěží špičkové páry z pozvaných zemí a kde je snahou těchto reprezentačních párů na soutěž do Mikulova přijet. V Břeclavi pořádáme soutěž „Břeclavskou Romanci“ a Ve Velkých Bílovicích na podzim „Habánský džbánek“.
V přípravce nám vyrůstají mladé a nadějné páry mající 8 let, takže o další generaci nemáme strach. V letošním roce chceme naše řady ještě více rozšířit, budeme se více angažovat ve školách, takže o nás určitě bude čím dál víc slyšet


skrýt panel

poslední výsledky

8. místo -
8. místo -
4. místo -
5. místo -
4. místo -

naše páry

příští vystoupení

není naplánováno žádné vystoupení...

sponzoři

kontakt

poloha města Mikulov na Moravě

Václav Kosmák
1. května 98
692 01 Mikulov na Moravě
vkosmak@seznam.cz
+420 602 508 279
+420 724 763 853
(c) TS Morava Mikulov, 2006made by Zbyněk Poulíček